PLUS-DENT
ul. Łużycka 42/48, 30-653 | Kraków rejestracja@plus-dent.pl

Tel: +48 12 659 59 79 | Kom:  +48 785 198 986

leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem

Leczenie kanałowe polega na usunięciu patologicznej miazgi, dezynfekcji i odbudowie przestrzeni miazgi za pomocą materiału wypełniającego korzeń. Pojawienie się w ciągu ostatnich dwóch dekad endodoncji wspomaganej mikroskopem znacznie zwiększyło nasze możliwości wyraźnego uwidocznienia i leczenia systemów kanałowych.

Podstawowym celem leczenia kanałowego jest uratowanie zęba i zarazem wyeliminowanie infekcji i zachowanie naturalnej struktury zęba.

Mikroskop w leczeniu kanałowym

W ostatniej dekadzie technologia mikroskopowa wprowadzona do stomatologii zyskała w ostatnich latach dużą popularność. Leczenie kanałowe jest praktykowane od wielu lat, jednak liczne badania dowiodły, że jest to jeden z najtrudniejszych zabiegów wymagający precyzji i dokładności. 

Wszystkie nasze gabinety zostały wyposażone w mikroskopy stomatologiczne. To właśnie dzięki nim zabiegi stomatologiczne w naszej placówce są wyjątkowo dokładne i niejednokrotnie pozwalają uniknąć ekstrakcji zęba.

Mikroskop chirurgiczny ma wiele zalet, w tym szersze pole widzenia, dające doskonałe powiększenia rzędu 100x i więcej. Umożliwia to stomatologom dostrzeżenie szczegółów, których nie mogliby dostrzec gołym okiem lub przy użyciu lupy chirurgicznej. Ostrzejszy obraz ułatwia pewną i precyzyjną pracę, podnosząc jakość leczenia.

Leczenie kanałowe kiedy i na czym polega

Kanałowe leczenie wykonuje się, gdy miazga zęba ulegnie zapaleniu lub zakażeniu w wyniku próchnicy, lub urazu zęba. Nieleczona choroba może prowadzić do powstania ropnia i powodować silny ból. Podczas leczenia kanałowego usuwa się bakterie i nerwy z chorego systemu kanałowego. Pozostawiając czysty, wolny od zakażenia kanał korzeniowy, który jest następnie uszczelniany, aby zapobiec dalszemu zakażeniu. Zewnętrzna część zęba jest odbudowywana za pomocą korony lub wypełnienia.

W naszym gabinecie staramy się, aby wszystkie zabiegi stomatologiczne były całkowicie bezbolesne. W tym także kanałowe leczenie zębów. Stosujemy różne metody znieczuleń od żelów, poprzez tradycyjne nakłucia aż po specjalistyczne maszyny dozujące znieczulenie.

Fragment cennika: Endodoncja mikroskopowa
leczenie kanałowe mikroskopowe :
1 kanał 600 zł
2 kanały 800 zł
3 kanały 1 000 zł
4 kanały 1 200 zł
retritment (powtórne leczenie kanałowe po mikroskopem) :
1 kanał 800 zł
2 kanały 1 000 zł
3 kanały 1 200 zł
4 kanały 1 400 zł
Leczenie kanałowe wykonywane jest przy użyciu mikroskopu zabiegowego. W cenę zabiegu wliczone jest znieczulenie i zdjęcie rentgenowskie.

Informacja
dotycząca cennika

Powyższy cennik zawiera przykładowe ceny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66, par. 1 Kodeksu Cywilnego. Każdy z naszych Pacjentów traktowany jest indywidualnie, z tego powodu dopiero po przeprowadzeniu wizyty konsultacyjnej istnieje możliwość uzyskania planu leczenia z kosztorysem zabiegów.