Endodoncja

Endodoncja – leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej miazgi i dokładnym opracowaniu kanału specjalnymi narzędziami oraz wypełnieniu tych kanałów specjalistycznymi materiałami stosowanymi w tej dziedzinie stomatologii.
Zęby nieleczone mogą obumierać co prowadzi to dalszych infekcji w tkankach. Mogą powstawać przetoki, ropnie oraz inne dolegliwości bólowe a co za tym idzie może dojść do zaburzenia funkcjonowania całego organizmu (bakterie).

 

Endodoncja – leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Leczenie endodontyczne za pomocą mikroskopu stomatologicznego jest procedurą mającą na celu zachowanie i wyleczenia zęba który w innym wypadku wymagałby usunięcia. Każdy zabieg endodontyczny wykonywany jest w dużym powiększeniu uzyskiwanym przy pomocy mikroskopu stomatologicznego który pozwala na zobaczenie szczegółów niewidocznych gołym okiem.

Dzięki temu takie leczenie jest precyzyjne i dokładne. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technik opracowania kanału korzeniowego i jego szczelnym wypełnieniu za pomocą metod termicznych jesteśmy w stanie uzyskać bardzo dobre efekty leczenia.

Posiadając nowoczesny sprzęt jesteśmy w stanie wykonywać skomplikowane leczenia kanałowe takie jak:
– powtórne leczenie kanałowe,
– leczenie perforacji,
– usuwanie złamanych narzędzi kanałowych.

Pamiętajmy iż rezygnacja z leczenia kanałowego może doprowadzić do utraty zęba, uszkodzenia kości przez rozwijający się stan zapalny.

Ważne!

Cena każego zabiegu zawiera opracowanie,wypełnienie kanału oraz dwa zdjęcia punktowe zęba