Czy są granice wiekowe?

Dzisiejsza Ortodoncja jest dostępna dla każdego kto  posiada własne zęby zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych nie istnieją granice wiekowe. Należy pamiętać że leczenie że u osoby starszej będzie trwało dłużej niż u osób młodszych, ze względu na to że kości nastolatków są bardziej elastyczne i podatne na rozbudowaną niż u osób dorosłych. Po zakończeniu okresu wzrostowego tkanka kostna zaczyna twardnieć co sprawia że leczenie ortodontyczne jest trudniejsze i dłuższe. Z tego powodu niektórych przypadkach u osób dorosłych konieczne jest usunięcie zęba lub zębów stałych przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. oczywiście ekstrakcja zdrowych zębów jest ostatecznością jeśli leczenie ortodontyczne przy zachowaniu pełnego łuku jest niemożliwe .

Idealnym okresem na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego jestem do maksymalnego wzrostu czyli okres w którym nastolatkowie zaczynają gwałtownie rosnąć.

Jaki aparat ortodontyczny wybrać?

Istnieje wiele rozwiązań leczenia ortodontycznego tej samej wady .

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem leczeniu ortodontyczne dzieci uzębieniem mlecznym lub mieszanym jest leczenie za pomocą aparatów ruchomych. U młodzieży oraz osób dorosłych najlepsze efekty uzyskiwane są za pomocą leczenia aparatami stałymi jednakże leczenia możliwe jest także za pomocą aparatów ruchomych.

leczenie ortodontyczne
Zamki ortodontyczne
Polecamy zamki firmy American Orthodontics największego na świecie prywatnego producenta artykułów ortodontycznych.
Go Button
Master Series
American Orthodontics
Go Button
Radiance Plus
American Orthodontics
Go Button
Empower 2
American Orthodontics
Go Button
Empower Clear
American Orthodontics